Kredi Kartı ile Trafik Cezası Ödeme

Online ve Hızlıca Kredi Kartı ile Trafik Cezası Ödeme İşlemleri Hakkında Bilgi Edinme

Plakadan Ceza Sorgulama

Plakanıza yazılan cezalardan haberdar olmak artık eskisi gibi zor değil. Önceleri, ceza almanız durumunda veya her hangi bir geçişte ihlal yaptığınız zaman trafik memurları sizi durdurur ve sizden ehliyet ruhsatınızı istedikten sonra size borç yazar ve sizin bu borcu sorgulama gibi bir durumunuz olmazdı. Çünkü zaten belge elinizde olduğu için bunu sorgulatmaya ihtiyacınız olmazdı. Ama sonraları mobeselerin çıkması ile; hız limiti başta olmak üzere, trafikte trafik kural ve işaretleri ile işaretçilerine uymamanız sonucunda veya Otomatik geçiş sistemi (ogs) veya Kartlı geçiş sistemi (kgs) geçişlerinde ihlal yapmanız sonucunda artık cezalar direkt olarak sizin plakanıza iletilir ve merkez sizin plakanıza bu cezaları yazmakta. Bu durumda; eskisi gibi trafik memurları ile tartışmanın ve ciddi kanıtları sunmanın daha da etkili olduğu söylenebilir. İşte cezalara muhattap olan sürücülerin, araçları ile yaptığı ihlaller sonucunda aldığı cezaları, artık dilediği yöntem ile sadece plaka kodlarını girerek diledikleri yerde öğrenebilirler.

Plakdan ceza sorgulaması, son zamanlarda, ülkemizde de uygulanmaya başlanan ve uygulanmakta olan bir sistem haline geldi. Bu sistemi isterseniz bir ptt şubesinde, isterseniz, anlaşmalı iş yerleri ve bankalarda isterseniz de internet ortamında online bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun için maliyeye bir dizi evrak ile gitmenize gerek yok. Hele de, onca sıra beklemenize hiç ama hiç gerek yok. Ptt şubelerine veya diğer alternatiflere sadece plaka kodunuzu girerek bu işlemi kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Tüm bu alternatiflerin içinde, internetten online bir şekilde, plakadan ceza sorgulama işlemi yapan bir çok site bulunmaktadır. Dilediğiniz internet online web sitesini kullanarak, plakdan ödeme seçeneğini yıklamanız ve sizden istenen bilgiler olan; plaka kodu, var ise özel plaka kodu ile tescil tarihini girmeniz yeterli olacaktır. Bu durumda; karşınıza, aracınza ait, geçmiş dönem vergileri, muayene ve pul işlemleri ile var ise; plakanıza ait cezalar da gözükecektir. Bu işlemleri yaptıktan sonra; dilerseniz maliyeden, ptt şubelerinden, anlaşmalı bankalardan ya da ödeme işlemi yapan internet sitelerinden borçlarınızı ödeyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Plakadan Ceza Ödeme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>